Для вступу на основі ПЗСО (скорочено)

 

 

ІI. Прийом на навчання для здобуття вищої освіти для громадян України

 

  1. Для здобуття вищої освіти приймаються вступники на основі ПЗСО – для здобуття ступеня бакалавра, а також магістра медичного та фармацевтичного спрямування;

Прийом на навчання для здобуття ступеня магістра на основі ПЗСО здійснюється за спеціальностями:

І1 «Стоматологія»

І2 «Медицина»

І4 «Медична психологія»

І8 «Фармація, промислова фармація» (спеціалізація І8.01 «Фармація»).

Прийом на навчання для здобуття ступеня бакалавра на основі ПЗСО здійснюється за спеціальностями:

І7 «Терапія та реабілітація»

І9 «Громадське здоров’я».

 

  1. Вступники приймаються на навчання на перший рік навчання.

Навчання для здобуття ступеня магістра медичного, фармацевтичного спрямувань на основі ПЗСО вважається навчанням одночасно для здобуття ступенів бакалавра та магістра відповідно до пункту 1 розділу ІІ цих Правил.

 

ІIІ. Джерела фінансування здобуття вищої освіти

 

Фінансування підготовки здобувачів вищої освіти здійснюється:

  • за рахунок видатків державного бюджету (державне замовлення);
  • за кошти фізичних та/або юридичних осіб (на умовах договору, зокрема на умовах повної або часткової оплати навчання за рахунок коштів державних грантів для здобуття вищої освіти);
  • за кошти грантів, які отримав заклад вищої освіти на проведення наукових досліджень, за якими передбачається підготовка здобувачів вищої освіти ступеня доктора філософії;
  • за кошти пільгових довгострокових кредитів для здобуття вищої освіти;
  • за ваучерами.

 

IV. Обсяги прийому та обсяги державного замовлення, розміщення державного замовлення

 

V. Строки реєстрації заяв, конкурсного відбору та зарахування на навчання

 

Реєстрація заяв вступників розпочинається 19 липня та закінчується о 18:00 01 серпня.

Формування рейтингових списків вступників, надання рекомендацій до зарахування та оприлюднення списку рекомендованих з повідомленням про отримання чи неотримання ними права здобувати вищу освіту за державним замовленням здійснюється не пізніше 06 серпня.

Вступники, які отримали рекомендації за заявою з пріоритетністю, мають виконати вимоги до зарахування до 18:00 09 серпня.

Зарахування вступників за заявою з пріоритетністю проводиться 11 серпня; за кошти фізичних та/або юридичних осіб – не пізніше 30 серпня.

Переведення на вакантні місця державного замовлення осіб, які зараховані на навчання за кошти фізичних та/або юридичних осіб, - 18 серпня.

Надання рекомендацій до зарахування та оприлюднення списку рекомендованих для вступників, які вступають на місця за кошти фізичних та/або юридичних осіб на відкриті конкурсні пропозиції, здійснюється не раніше 11 серпня.

Додатковий прийом на навчання для здобуття ступеня бакалавра, магістра медичного, фармацевтичного спрямувань на основі ПЗСО за рахунок коштів фізичних та/або юридичних осіб проводиться з 01 до 30 вересня 2025 року за умови наявності вільних місць в межах ліцензійного обсягу.

  • реєстрація заяв вступників – з 01 вересня до 17:00 11 вересня; з 12 вересня до 17:00 29 вересня;
  • реєстрація заяв на участь у співбесіді розпочинається 01 вересня та закінчується о 18:00 дня, що передує останньому дню завершення проведення відповідних вступних випробувань;
  • співбесіди проводяться за розкладом;
  • формування рейтингових списків вступників, надання рекомендацій до зарахування – о 18:00 11 вересня; о 18:00 29 вересня;
  • підтвердження вибору місця навчання, виконання вимог до зарахування та укладання договору про навчання – до 17:00 12 вересня; до 17:00 30 вересня;
  • зарахування на навчання – 12 вересня; 30 вересня.

 

VI. Порядок реєстрації заяв для участі у вступних випробуваннях та конкурсному відборі на навчання для здобуття вищої освіти

 

Заяви для участі у вступних випробуваннях в ДДМУ подаються через особисті електронні кабінети вступників на вебсайті за адресою https://vstup.edbo.gov.ua/.

 (у паперовій формі або електронною поштою до приймальної комісії в разі відсутності особистого електронного кабінету вступника відповідно до цих Правил).

Заяву в паперовій формі вступник подає особисто до приймальної комісії ДДМУ

Вступники можуть подати у сукупності за всіма основами вступу до п’яти заяв на місця державного або регіонального замовлення та до п’ятнадцяти за всіма джерелами фінансування.

  

I. Конкурсний відбір, його організація та проведення

 

 Конкурсний відбір для здобуття ступенів вищої освіти здійснюється за результатами вступних випробувань для вступу на навчання для здобуття ступеня бакалавра, магістра медичного, фармацевтичного спрямувань – за результатами НМТ.

Для конкурсного відбору на навчання для здобуття ступеня бакалавра, магістра медичного, фармацевтичного спрямувань на основі ПЗСО зараховуються бали:

НМТ 2025 або 2024 року з чотирьох конкурсних предметів (перший, другий, третій, четвертий предмети);

НМТ 2023 або 2022 року з трьох конкурсних предметів (перший, другий, третій  предмети);

Конкурсний бал для вступу на основі ПЗСО та НРК5 не може бути  менше ніж 150 балів для спеціальностей І1 «Стоматологія», І2«Медицина», І4 «Медична психологія», І8 «Фармація, промислова фармація» галузі знань І «Охорона здоров’я».

 

Перелік конкурсних предметів

Предметні коефіцієнти оцінок предметів

ОБЧИСЛЕННЯ КОНКУРСНОГО БАЛА

при вступі на навчання для здобуття вищої освіти

  1. На основі ПЗСО за результатами НМТ 2025 року

Конкурсний бал (КБ) = (К1 × П1 + К2 × П2 + К3 × П3 + К4 × П4 + КТ × ТК) / (К1 + К2 + К3 + (К4макс + К4) / 2)

де П1, П2, П3, П4 – оцінки з першого, другого та третього предметів (за шкалою від 100 до 200 балів), К1, К2, К3, К4 – предметні коефіцієнти оцінок предметів для кожної спеціальності.

 

  1. На основі ПЗСО за результатами НМТ 2024 року

Конкурсний бал (КБ) = (К1 × П1 + К2 × П2 + К3 × П3 + К4 х П4) / (К1 + К2 + К3 + К4),

де П1, П2, П3, П4 – оцінки з першого, другого та третього предметів (за шкалою від 100 до 200 балів), К1, К2, К3, К4 – предметні коефіцієнти оцінок предметів для кожної спеціальності.

 

  1. На основі ПЗСО за результатами НМТ 2022-2023 року

Конкурсний бал (КБ) = (К1 × П1 + К2 × П2 + К3 × П3) / (К1 + К2 + К3),

де П1, П2, П3 – оцінки з першого, другого та третього предметів (за шкалою від 100 до 200 балів), К1, К2, К3 – предметні коефіцієнти оцінок предметів для кожної спеціальності.

 

Остаточно конкурсний бал множиться на регіональний (РК) та галузевий (ГК) коефіцієнти шляхом його множення на їх добуток, причому:

  • РК у Дніпропетровській області дорівнює 1,00;
  • ГК дорівнює 1,00.

 

Якщо конкурсний бал є меншим ніж 100, він встановлюється таким, що дорівнює 100;

якщо конкурсний бал перевищує 200, він встановлюється таким, що дорівнює 200.

 

IX. Рейтингові списки вступників та рекомендації до зарахування

 

  1. Рейтинговий список вступників формується за категоріями та джерелами фінансування в такій послідовності:
    • вступники, які користуються спеціальними умовами вступу на навчання за державним замовленням на основі ПЗСО у вигляді зарахування на підставі позитивної оцінки вступних випробувань;
    • вступники, які користуються спеціальними умовами вступу на навчання за державним замовленням на основі ПЗСО у вигляді участі в конкурсі на місця державного замовлення за квотою-2;
    • вступники, які користуються спеціальними умовами вступу на навчання за державним замовленням на основі ПЗСО у вигляді участі в конкурсі на місця державного замовлення за квотою-1;
    • вступники, які користуються спеціальними умовами переведення на навчання за кошти фізичних або юридичних осіб;
    • вступники, які беруть участь у конкурсному відборі на навчання на загальних умовах..
  1. У межах інших, зазначених у пункті 1 цього розділу, категорій рейтинговий список вступників впорядковується:
    • за конкурсним балом – від більшого до меншого;
    • за пріоритетністю заяви – від першої до останньої;
    • за оцінкою з предмета, який враховується з найбільшим предметним коефіцієнтом, у разі двох чи більше предметів з однаковими найбільшими предметними коефіцієнтами – з предмета з меншим номером (для вступників на основі ПЗСО) – від більшого до меншого;

 

  • за результатами розгляду мотиваційних листів (при формуванні рейтингового списку широкого конкурсу однакові права мають вступники, яким заклади вищої освіти визначили однакові рейтингові місця за результатами розгляду мотиваційних листів – перше, друге, третє тощо за умови однакових показників рейтингування вищого порядку).

 

X. Реалізація права вступників на обрання місця навчання

 

  1. Особи, яким надійшло повідомлення в особистому електронному кабінеті вступника про отримання рекомендації до зарахування на місця державного замовлення (які отримали інформацію з офіційного вебсайту ДДМУ), у строк, визначений для виконання вимог до зарахування на місця державного замовлення в розділі V цих Правил, мають підтвердити вибір місця навчання в електронному кабінеті з накладанням кваліфікованого електронного підпису або особисто в ДДМУ.
  2. Особи, яким надійшло повідомлення в особистому електронному кабінеті вступника про отримання рекомендації до зарахування на місця за кошти фізичних та/або юридичних осіб, у строк, визначений для виконання вимог до зарахування на місця за кошти фізичних та/або юридичних осіб в розділі V Правил прийому, мають підтвердити вибір місця навчання в електронному кабінеті з накладанням кваліфікованого електронного підпису або особисто в ДДМУ.
  3. Підставою для зарахування особи на навчання є підтвердження вибору місця навчання, виконання вимог до зарахування та укладення договору (контракту) про навчання в ДДМУ між університетом та вступником (за участю батьків або законних представників – для неповнолітніх вступників), в якому деталізовані права та обов’язки сторін.
  4. У разі зарахування на навчання за кошти фізичних та/або юридичних осіб додатково укладається договір між ДДМУ та фізичною (юридичною) особою, яка замовляє платну освітню послугу для себе або для іншої особи, беручи на себе фінансові зобов’язання щодо її оплати. Договір (контракт) про фінансові зобов’язання щодо оплати навчання може бути укладений дистанційно з накладанням кваліфікованих електронних підписів, зокрема шляхом акцептування публічної оферти.